img

Wyciskane soki stosowane w medycynie cz I.

O leczniczych właściwościach soków mogliśmy słyszeć już bardzo dawno temu. Stosowane były na wiele chorób i schorzeń. Pojawiło się również wiele prac naukowych, które właśnie ten temat podejmowały. Dziś w naszym kraju nie ma już problemu z tym, by kupować różnorakie egzotyczne owoce. Również bardzo szybko będzie można pozyskiwać z nich sok. Dzięki wirówkom oraz wyciskarkom jesteśmy w stanie wycisnąć nawet o około 100% więcej soku niż innymi metodami. Jeśli chcemy mieć przekonanie o jakości soków warto o właściwościach więcej poczytać.

www.sokowo.pl

Soki wyciskane z owoców cytrusowych

Owoce cytrusowe mają sporo kwasów, przez co ich picie nie będzie należało do przyjemnych. Jednak lecznicze właściwości cytrusów znane są już od lat. Należą one do owoców, które dostarczać będą duże ilości witaminy C. Dawniej wyciskany sok z cytryn był wykorzystywany przy leczeniu żylaków czy przekrwień żylnych. Szklanka świeżego soku wyciśniętego z grejpfruta będzie nam zapewniać dzienną dawkę witaminy C dla organizmu. Jest to jednak także taki owoc, który gwarantuje nam skuteczne odchudzanie ponieważ mamy tam około 800 różnych szczepów bakterii. Jest to owoc stosowany powszechnie w okresie jesiennym jako napój, który będzie chronił przed przeziębieniami. Mandarynki oraz morele rosną w różnych częściach świata, ale mają wiele cennych właściwości odżywczych. Do dziś Chińczycy uważają je za gwarancję zdrowia i długowieczności.

Owoce bliskie nam – naturalne właściwości soków z gruszek czy jabłek

Gruszki ze względu na komórki kamienne są traktowane jako owoc ciężkostrawny. Ale już od wieków były one wykorzystywane jako sposób na walkę z ranami. Gwarantowały również ochronę dla naszego organizmu ponieważ walczyły skutecznie ze stanem zapalnym i gorączkowym. Jabłka wykorzystuje się na przeciery, dżemy czy napoje alkoholowe różnego rodzaju. Sok z jabłek pomaga nam utrzymywać odpowiedni poziom acetylocholiny, która odpowiada za pracę naszego umysłu. Dlatego również bogactwo naszych krajowych owoców warto będzie jakoś wykorzystywać.

Agnieszka

Redakcja tkm24.pl

Zobacz również