img

Świeżo wyciskane soki - źródło zdrowia.

Soki, które są wyciskane na świeżo będą nam dostarczać ekspresowo witaminy oraz minerały. Co ważne już po 15 minutach te cenne składniki będą się znajdować w naszym krwiobiegu. Od tego momentu organizm będzie mógł używać tych cennych substancji jakie w soku się znajdowały jako doskonałego budulca dla swoich nowych komórek. Każdego dnia nasz organizm usuwa star zużyte komórki i tworzy w ich miejsce nowe. Taki proces związany jest z każdym naszym narządem. Dlatego właśnie spożywanie budulca w postaci soków jest tak bardzo ważne.

www.sokowo.pl

Wypicie warzywa w postaci soku będzie łatwiejsze niż spożycie dużej ilości owoców czy warzyw. Jednocześnie soki nie będą nam dostarczać błonnika, którego trawienie jest utrudnione, ale przede wszystkim mają się stawać dla nas cennym dostarczycielem witamin w dużych ilościach. Świeże soki odpowiadają również za alkalizację naszego organizmu. Jest to ważne, ponieważ jeśli uda nam się w organizmie przywrócić odpowiednie pH to od razu będziemy mieli więcej energii., jasność umysłu będzie lepsza i mniej będziemy spać. Każdego dnia obudzimy się rześcy i gotowi do dalszej pracy. stopniowo nie będziemy już chcieli śmieciowego jedzenia i poziom optymizmu zacznie u nas rosnąć.

Czym wyciskać soki?

Do wyciskania soków najlepiej będzie wybrać wolnoobrotową wyciskarkę. Jakość przygotowywanego soku będzie dzięki niej dużo lepsza. Sokowirówki będą ciąć surowiec bardzo szybko i przez to nieefektywnie wydobywają to co najcenniejsze, wiele soku będzie zostawać w usuwanej pulpie. Jednocześnie takie prawdziwe soki owocowe nie mają po wirówce tych cennych składników odżywczych. Wiele witamin i minerałów będzie bowiem zniszczonych utlenianiem, podgrzaniem soku i ostrzami. W przypadku wyciskarek ten surowiec jest miażdżony i delikatnie uwalniana będzie każda kolejna kropla pysznego soku. dzięki temu nasz organizm dostanie to co najlepsze w owocach i nie będzie trzeba się obawiać, że te najważniejsze składniki odżywcze są tam zniszczone, ponieważ sok nie będzie ani napowietrzony ani podgrzany.

Natalia

Redakcja tkm24.pl

Zobacz również