img

Wyciskane soki stosowane w medycynie cz II.

Najlepsze owocowe soki lecznicze

Mamy obecnie takie owoce, z których przygotowywać sobie możemy soki, które poprawiają pracę naszego mózgu i oczyszczać będą drogi moczowe. Wpływają na nas świetnie takie składniki jak żurawina czy jagody.

Sok z jagód powinniśmy podawać rozcieńczony z niewielką ilością wody, dlatego że ma on dużą ilość kwasów organicznych. Taki świeżo wyciśnięty sok połączony z wodą to doskonały napój lecznicy. Może on zwalczać również problemy z zaparciami a stosowany jako płukanka będzie nam gwarantował działanie przeciwzapalne w jamie ustnej. Najwięcej laurów zbierać będzie taki sok w okulistycel. Jagody to bowiem takie owoce, które gwarantują nam świetny wpływ na proces regeneracji siatkówki. Dlatego świeży sok będzie świetnie działał na nasze oczy. Jest także bardzo dobrze przyswajalny przez małe dzieci na co warto zwracać uwagę.

www.sokowo.pl

Sok z żurawiny będzie natomiast bardzo skuteczny w momencie, gdy chcemy walczyć z bakterią E coli. Jej obecność w organizmie prowadzi do poważnego zakażenia dróg moczowych. Świeży sok z żurawiny będzie zakażenie neutralizował oraz zagwarantuje nam większa ilość substancji ochronnych w okolicach dróg moczowych i sfery intymnej. Regularne picie soku z żurawiny to również szansa na lepszy poziom dobrego cholesterolu. Nie będzie więc problemów z sercem i układem krwionośnym w naszym organizmie.

Regularne stosowanie wyciśniętych soków z owoców

Obecnie świeże soki stosuje się jako sposób na walkę z różnorakimi chorobami. Wpływa na to między innymi fakt, że w owocach mamy wiele zdrowych i cennych witamin, ale będzie można także oczekiwać pozytywnego wpływu na całe nasze samopoczucie. Oczywiście najlepiej będzie pić soki świeżo wyciskane, jednodniowe, które mają najwięcej tych cennych, zdrowych dla organizmu składników odżywczych. Aby mieć gwarancję jakości soków warto także sprawdzić czym będzie on przygotowywany. Najlepsza będzie bowiem wolnoobrotowa wyciskarka. Ten sprzęt rzeczywiście doskonale poradzi sobie z przygotowywaniem soków owocowych dla nas.

Natalia

Redakcja tkm24.pl

Zobacz również