img

Proste wyciskanie soków z cytrusów.

Cytrusy mają w sobie duże ilości cennego soku. W przeciwieństwie do innych warzyw czy ziół mają kilkanaście procent więcej soku. jeśli chcemy w pełni wykorzystywać każdy owoc cytrusowy warto będzie inwestować w odpowiednią wyciskarkę do owoców. To właśnie dzięki niej będziemy w stanie pozyskiwać maksymalną ilość soku z jednego owocu. Dobre wyciskarki do owoców są w stanie pozyskiwać nawet o około 40% więcej soku niż tradycyjne wirówki czy blendery. Dodatkowym atutem będzie również to, że sok będzie zawsze świeży, jeśli w ten sposób będziemy go sami przygotowywać.

Cytryna, pomarańcza a może pomelo? Z czego wyciskać najlepszy sok?

Sok z cytrusów będzie zawsze bardzo pożywny i dostarczy nam wiele cennej witaminy C. Wystarczy jedna pomarańcza czy półtorej cytryny i mamy dzienną dawkę witaminy C dla naszego organizmu. Świeży sok nie tylko musi być pity. Można go także traktować jako naturalną maseczkę. W połączeniu z niewielką ilością koziego mleka może być stosowany jako krem na poprawę cery.

www.sokowo.pl

Pomarańcze i mandarynki mają mniej witaminy C, ale zamiast tego będą naprawdę perfekcyjnie smakować. To prawdziwa uczta dla naszych kubków smakowych.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także Pomelo, które w naszym kraju najczęściej pojawia się z Chin. Jest to taki owoc, którego popularność wzrosła w ostatnich latach. Jest tam najwięcej witaminy C spośród wszystkich owoców cytrusowych. Doskonale nawadnia organizm ale także będzie działać oczyszczająco na nasze nerki i wątrobę.

Świeży sok z grejpfruta – właściwości

Sok z grejpfrutów to najzdrowszy płyn, który będzie można spożywać bez ograniczeń. Jego właściwości to między innymi duża ilość witaminy C oraz liczne związki chemiczne, które poprawiają między innymi pracę naszego organizmu. Dodatkowo regularne picie takich soków sprawia, że nasze serce będzie również pracować lepiej. Jeśli obawiamy się chemii w cytrusach to wykorzystując wyciskarkę uda się ten problem rozwiązać. W trakcie procesu wyciskania soku zostaną te chemikalia zneutralizowane.

Bartosz

Redakcja tkm24.pl

Zobacz również