img

Sok z kartonika kontra sok z wyciskarki

Siła energetyczna oraz duża zawartość witamin w świeżych sokach jest większa niż w sokach z kartonów. Takie świeżo wyciskane soki nie mają barwników, konserwantów.

Popularne kartonowe soki najczęściej są dodatkowo słodzone i rozcieńczone z użyciem wody. Sok, który kupujemy obecnie w sklepach najczęściej jest bowiem przygotowywany z użyciem zagęszczonego koncentratu oraz wody. Oczywiście w grę wchodzi także pasteryzowanie w wysokiej temperaturze, która będzie niszczyć te najcenniejsze składniki. Na opakowaniu oczywiście możemy sprawdzać skład takiego soku, ale nie mamy możliwości skontrolowania tego w jakich warunkach był on przygotowywany. Te soki, które pochodzą z dużych zakładów mogą mieć jakieś zanieczyszczenia szkodliwe. Dodatkowo owoce, które są przeznaczone do takich soków to najczęściej spady, które w inny sposób nie mogą być już wykorzystywane i dlatego przeznaczone są właśnie na sok.

www.sokowo.pl

Sprzęt do produkcji domowych soków

Wyciskarka to urządzenie, które będzie oddzielać sok od włóknistej masy, która wchodzi w skład surowców. Zaletą wyciskarki będzie również to, że radzi sobie ona bardzo dobrze z tymi surowcami, które do przerobienia będą bardzo trudne, a więc między innymi są to warzywa liściaste. Jest to ważne, ponieważ wirówki z takimi składnikami nie są w stanie sobie skutecznie poradzić. Sokowirówka w swoim działaniu jest taki urządzeniem, które ma mniejszą efektywność niż wyciskarka. Najpierw będzie przecierać składniki a następnie je odwiruje. W ten sposób uda się skutecznie pozyskać ten najcenniejszy dla nas sok. Możemy nabyć takie urządzenie dla siebie taniej niż wyciskarka, ale nie będzie ono gwarantowało takiej jakości soku, ponieważ dojdzie również do jego napowietrzenia.

Niektórzy do produkcji soków używać mogą również blendera.

To takie urządzenie, które jest tańsze niż wirówka i wyciskarka, ale nie będzie nam przygotowywać klarownego soku, raczej gęstą masę o jednolitej konsystencji. Jeśli zależy nam na zdrowiu to blender jest w stanie przygotowywać dla nas taki sok, w którym te wszystkie najcenniejsze składniki zostaną zachowane, dlatego sam sprzęt sprawdzi się bardzo dobrze.

Bartosz

Redakcja tkm24.pl

Zobacz również