img

Wyciskarki do soków

Współcześnie idąc do sklepu nie mamy tak naprawdę łatwego życia nawet mimo tego, że sklepowe półki uginają się pod ciężarem produktów. jednak niestety bardzo często nie mamy pojęcia jak to wygląda z ich jakością. Jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie to bez specjalistycznej wiedzy bardzo trudno będzie nam te urządzenia ocenić. W kupowanej przez nas żywności nie łatwo będzie unikać chemicznych dodatków, które w przemyśle są powszechnie stosowane. Wiemy, że zdrowe to najczęściej to co naturalne i mało przetworzone. idealnym tego przykładem będą oczywiście soki, które stanowić esencję tego co w naturze jest rzeczywiście najdoskonalsze.

Wyciskany sok

Świeżo wyciskany sok będzie miał wiele witamin oraz składników odżywczych a także enzymów, które są dla naszego zdrowia doskonałe. Niektóre z takich substancji są jednak nietrwałe i mogą ulegać rozpadowi przy kontakcie z tlenem. Niezbędna będzie nam dobra wyciskarka dzięki której uda się smaczny sok zawsze sprawnie przygotowywać. Jeśli już zdecydujemy się na kupno urządzenia także czeka nas ciężkie zadanie. Na rynku jest wiele marek i każda firma promuje swoje urządzenia. W jaki sposób bez specjalistycznej wiedzy wybierzemy dla siebie dobry jakościowo sprzęt, który również nie będzie rujnował naszego portfela?

Moc witamin

Wyciskarka do soków

Każda wyciskarka niezależnie od tego jakie ma zastosowane rozwiązania techniczne działa na podobnej zasadzie. Surowiec będzie miażdżony przez specjalny wałek wytrzymały, ślimakowy, którego siła i konstrukcja odpowiada za wyciskanie soku z komórek roślin oraz przestrzeni między nimi. Dzięki takiej konstrukcji wyciskarki mamy przede wszystkim świetną wydajność. Można sprawdzić jak wygląda odpad, miąższ, ponieważ to właśnie w ten sposób najlepiej będzie ocenić wydajność urządzenia. Im bardziej suchy miąższ tym lepiej ponieważ to znak, że do soku dostały się najcenniejsze wartości. Jeśli sok będzie mokry to mamy znak, że część tych wartości niestety razem z sokiem została utracona.

Wyciskarki do soków

Nawet jeśli metoda pracy urządzenia będzie podobna to jednak sprzęty między sobą się różnią i mogą przygotować gorszy albo lepszy napój. Warto się z nimi zapoznać i wiedzieć na co rzeczywiście się decydujemy.

Agnieszka

Redakcja tkm24.pl

Zobacz również