img

Zanim kupisz wyciskarkę do soków

Wyciskarki do soków różnią się znaczenie od znanych nam od bardzo dawna wirówek. Przed wszystkim inna zupełnie będzie jakość soku. dzieje się tak ze względu na inną formę działania takiej wyciskarki. Jest to urządzenie, które będzie podobne do maszynki do mielenia. W wyciskarce mamy jednak dużo lepiej dopasowane do siebie wałki ślimakowe. Poruszać się będą one dzięki temu, że mamy albo ręczny albo elektryczny napęd. Na początek surowiec jest zgnieciony i rozdrobniony przez wałek ślimakowy, tak by potem praca urządzenia okazała się bardziej efektywna.

Drugi etap to moment, gdy surowiec będzie przechodził przez część miażdżącą i dostaje się tam pod dużym ciśnieniem dzięki wykonywaniu ślimakowego ruchu tłoczącego masę.

www.sokowo.pl

W trzecim etapie lekko mokre części miażdżonych roślin są dociśnięte na sito i tak wydostaje się z nich smaczny sok. Największa różnica będzie tutaj związana z temperaturą wyciskania takiego soku. Jeśli chodzi o wyciskarkę nie będzie ona doprowadzała do podgrzewania surowca i tym samym nie będą niszczone cenne składniki odżywcze. Dodatkowo wyciskarka jest takim urządzeniem, które charakteryzuje się większą wydajnością niż wirówka i wydaje się, że wielu kupujących na tą kwestie również stara się zwracać swoją uwagę.

Obecnie oferowane nam wyciskarki to urządzenia, które dość łatwo się rozkładają i składają, dlatego wygodnie będzie można z nich korzystać i nie będzie problemów z ich myciem. Jeśli chodzi o tą jakość soku, o której już mówiliśmy to z wyciskarki będzie ona zdecydowanie lepsza. Można bowiem oczekiwać, że sok nie będzie podgrzany ani nie będzie się pienił. Dzięki temu rzeczywiście uda się zachować dla nas te wszystkie cenne, zdrowe składniki odżywcze, na których tak naprawdę najbardziej powinno nam zależeć. W wyciskarkach mamy albo jeden albo dwa ślimaki. Lepszym rozwiązaniem są dwa ślimaki, ponieważ pracują one dokładniej i dzięki temu wydajność urządzenia będzie rzeczywiście lepsza. Będzie można oczekiwać, że dokładniej uda się wycisnąć sok z każdego surowca jaki w urządzeniu będzie umieszczony.

Bartosz

Redakcja tkm24.pl

Zobacz również